Ultraviyole Sensörler

Yakma ekipmanının güvenilir ve emniyetli bir performans göstermesi için bir takım parametrelerin dikkatlice gözlemlenmesi gerekir. Autoflame sistemleri tesisinizin güvenli işleyişi için pek çok sensörle bir arada çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Ultraviyole tarayıcılar genel olarak alevin varlığını kontrol etmek için kullanılırlar. Autoflame MM Kontrol Cihazı Ultraviyole ünitelerinin ömrünü uzatmak için patentli bir teknoloji kullanır. Bunların dışında zaman içinde buhar-yağ otomasyonunun kullanıldığı yerde sistemin alevi görebilmesini sağlayan kızıl ötesi sensörler de eklenmiştir.

Hava basıncı sensörleri brülörün yanma aralığında yakma hava basıncını kesin olarak takip eder. Geleneksel bir hava basıncı anahtarının aksine, bu hava basıncı sensörleri hataları saptar ve gaz basıncında belirlenen değerlerden ufak bir düşüş yaşansa dahi brülörü devre dışı bırakır.

Yakıt basıncı sensörleri yakıtın aktarılma sürecini izler. Autoflame gaz basıncı sensörü ise Autoflame’in gaz sızdırmazlık kontrol sistemini aktive eder. Bu sistem gaz ventillerinin ve çoğu ülkedeki yasal yükümlülüklerin bütünlüğünü arz eder.

Autoflame uygulamalarınız için spesifik sensörler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, lütfen Autoflame teknik satış ekibi ile irtibata geçiniz.